• Witamy w naszej szkole
      • Jesteśmy po to, by uczyć, rozwijać, wspierać, pomagać osiągać sukcesy, zapewniać bezpieczeństwo, przyjaźń, partnerstwo, szacunek i pomoc we wzajemnych relacjach, kształtować postawy prozdrowotne, przygotowywać do aktywnego, twórczego, zgodnego z normami społecznymi funkcjonowania w środowisku.
      • Najnowsze informacje dla rodzica i ucznia
      • Na stronie znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Ślubowanie i pasowanie na ucznia

11 października 2024 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zdać egzamin. W obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, udzielili prawidłowych odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Zadeklarowali chęć do nauki oraz pokazali umiejętność muzyczno - taneczne. Dyrektor szkoły Wiesława Szarek stwierdziła, że pierwszoklasiści zdali swój pierwszy egzamin i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej. Po tym zapewnieniu, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowi

• „Kocham słyszeć”

Uszy pełnią podwójną rolę: odbierają dźwięki oraz informują o położeniu i ruchach głowy. Dzięki nim potrafimy wykrywać i lokalizować dźwięki, rozróżniać ich ton i natężenie oraz rejestrować położenie ciała.

W dniu 10.10.2024r. odbyła się preelekcja nt. niedosłuchu, w kórej udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas 1 - 3. W trakcie prezentacji uczniowie mogli zapoznać sięz budową ucha, jego funkcjonowaniem oraz ze sposobami dbania o narząd słuchu. Dzieci dowiedziały się jak „słyszy" osoba niedosłysząca oraz w jaki sposób trzeba komunikować się z osobami, które mają problem ze słuchem. Uczniowie poznali także jak wyglądają i do czego służą aparty słuchowe oraz implanty. Przeczytana została także bajka, z której dzieci dowiedziały się jak ważne są wszystkie zmysły, które posiadamy.

• Spotkanie z przedstawicielami policji

02.10.2024 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat „Odpowiedzialność prawna nieletnich – skutki przemocy, cyberprzemocy, demoralizacji, niszczenie mienia”. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy 5, 6, 7 i 8. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele Powiatowej Policji w Brzozowie – dzielnicowy i pełnomocnik do spraw nieletnich.

• Audycja muzyczna w naszej szkole

W murach naszej szkoły gościliśmy muzyków i tancerzy ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Taniec towarzyski, takie hasło towarzyszyło temu spotkaniu. Celem audycji muzycznej było przybliżenie i pokaz tańców towarzyskich. Zaprezentowano charakterystyczne stroje w poszczególnych rodzajach tańców i podstawowe kroki taneczne. Zabawy nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Piątek 18.10.2024

Telefony wewnętrzne: