• Projekt „Mała książka – wielki człowiek”

W dniu 6 grudnia 2021 r. uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w spotkaniu związanym z realizacją projektu ,,Mała książka- wielki człowiek”. Twórcą projektu jest Instytut Książki, a celem akcji promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Uczniów odwiedziła pani bibliotekarka, która przyniosła ze sobą książki związanej ze świętami Bożego Narodzenia. W tym dniu dzieci oczekiwały odwiedzin Świętego Mikołaja, więc pani przeczytała uczniom o przygodach Świętego Mikołaja.

Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z czytaniem otrzymały książki- niespodzianki   pt. „Pierwsze abecadło”, które będą pomocne w zdobywaniu niełatwej umiejętności czytania oraz kreatywny alfabet- plakat, który ma wspomagać naukę liter i czytania. Do wspólnej lektury zostali zaproszeni także rodzice. Do nich została skierowana broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Zawiera ona wskazówki dla rodziców, dotyczące sposobów uczestniczenia we wspólnej lekturze książek ze swoimi dziećmi oraz praktyczne porady dotyczące zabaw z tekstem, a także aktywnej pracy nad czytanym utworem.

Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się początkiem wspaniałej przygody z książką i wspólną lekturą zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.