• „Teatralne ABC”

• 27 lutego uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej obejrzeli w brzozowskim kinie spektakl Teatralne ABC w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Głównym bohaterem spektaklu był młody urwis, który nie potrafił właściwie zachować się w teatrze - przeszkadzał aktorom i widzom. Ponieważ lekceważył wszelkie prośby i uwagi, został ukarany i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca, w którym się znalazł, spotyka znane z historii teatru i baśni postaci. Ich opowieści i przygody w zadziwiający sposób odwołują się do zachowań chłopca. Nastolatek zauroczony różnorodnością i wyjątkowością miejsca zaczyna doceniać ciężką pracę ludzi teatru, poznaje sztukę aktorską, staje się mądrzejszy i pokorniejszy.

Dzięki zastosowanej w spektaklu konwencji „teatr w teatrze” nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat tej dziedziny sztuki: poznali tajniki gry aktorskiej, osoby związane z tą instytucją, bohaterów komedii dell'arte oraz różne formy przenoszenia sztuki na scenę (teatr lalek, teatr cieni, pantomimę). Była to na pewno bardzo interesująca forma przybliżenia uczniom zagadnień związanych z teatrem.

• „Co mi w duszy gra…”

• 26 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Brzozowskiego Klubu Fotograficznego BeKaF, którzy opowiedzieli nam o swojej pasji, jaką jest fotografia.

Najpierw przybliżyli nam historię fotografii. Opowiedzieli o jej początkach i pierwszych zdjęciach oraz o sposobie fotografowania na przestrzeni lat. Opowiadając o tajnikach fotografowania, nasi goście starali się wyjaśnić, czym tak naprawdę jest fotografia. Zgodnie z definicją jest to dziedzina sztuki, która polega na rejestrowaniu obrazów za pomocą światła. Dla twórców jednak, fotografia to nie tylko zdjęcia, ale sposób „opowiadania” świata. To sztuka obserwacji i znalezienie czegoś interesującego w zwykłym miejscu.

Na koniec spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia pięknej wystawy pt. „Co mi w duszy gra”. Miejmy nadzieję, że to wydarzenie zachęci naszych uczniów do rozwijania swoich pasji, w tym fotografii.

• Dożywianie - luty

• Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc luty wynosi: 70 zł.

• Bal Malucha

• W niedzielę, 11 lutego, odbył się w naszej szkole Bal Malucha. Był on doskonałą okazją do świetnej zabawy nie tylko dla maluchów, ale także dla starszych uczniów i ich rodziców.

Uczestnicy imprezy nie zapomnieli o karnawałowych kreacjach i przebraniach, na sali pojawiły się więc syrenki, księżniczki, czarownice i ulubieni bohaterowie bajek. Wśród atrakcji były między innymi: zabawy integracyjne z animatorkami, tańce, konkursy, koło fortuny, malowanie twarzy, zaplatanie fryzur, stoisko edukacyjno-profilaktyczne przygotowane przez policję oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Była też doskonale zaopatrzona kawiarenka przygotowana przez rodziców pełna różnorodnych pyszności: ciast, ciasteczek, babeczek, rurek, gofrów, galaretek, frytek, zapiekanek czy popcornu.