• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W oddziałach przedszkolnych w naszej szkole dzieci  uczciły to święto śpiewem i różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, których tematem przewodnim był pluszowy miś. Nie mogło również zabraknąć wspólnych zabaw z ulubionymi  pluszakami przyniesionymi przez dzieci. Każdy miał okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w specjalnej fotobudce. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę pt. ,,Miś Uszatek’’. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał medal ,,Przyjaciela pluszowego misia’’. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a  uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.

• „Hachiko” z Teatru „Maska” w Rzeszowie

• 25 listopada uczniowie naszej szkoły w ramach Internetowego Teatru Telewizji dla szkół obejrzeli spektakl pod tytułem „Hachiko” z Teatru Maska w Rzeszowie.

Przedstawienie ukazywało prawdziwą historię przyjaźni psa imieniem Hachiko i jego pana.  Była to wzruszająca sztuka o tworzeniu się więzi między psem i jego panem, a także o wartościach takich jak wierność, lojalność i odpowiedzialność.

• 21 listopada – Dzień Życzliwości w szkole pod hasłem ,,Kultura i szacunek tworzą twój dobry wizerunek”

• W tym dniu w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.  Naszym celem było podnieśienie życzliwości w naszej szkole na wyższy poziom, wskazanie czym charakteryzuje się osoba życzliwa i wyróżnienie uczniów prezentujących taką postawę. Podczas apelu aktorzy poprzez recytację, piosenkę, skecze wskazywali, że człowiek życzliwy to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Żeby być człowiekiem życzliwym wystarczy dzielić się z innymi ludźmi uśmiechem i dobrymi słowami. Uczniowie ,,na drzewie życzliwości” przekazywali sobie pozdrowienia, słowa uznania, podziękowania i wzajemniej życzliwości. Młodzież poszczególnych klas podała receptę na bycie życzliwym poprzez wykonanie plakatów.

• Wycieczka klasy VIII

• 8 listopada uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wycieczce do Brzozowa. Celem wyjazdu było poznanie historii oraz dziedzictwa kulturowego regionu brzozowskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, która odbyła się w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta w Brzozowie oraz obejrzeli ekspozycje stałe w muzeum. Mieli również okazję odwiedzić ważne miejsca w Brzozowie, m.in. pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, pomnik - Tym, którzy życie Polsce oddali, pomnik 500-lecia bitwy pod Grunwaldem.

• SSOiRZ

• W dniu 10 listopada naszą szkołę odwiedzili pracownicy Sanockiej Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt. Ich celem było przybliżenie  dzieciom i  młodzieży problemów związanych z bezdomnością zwierząt. Opowiadali m.in. o zagubieniach zwierząt, ich poszukiwaniach, o konieczności kastracji i kontroli rozrodu, jak też aktach znęcania się nad kotami.

Nasza szkoła włączyła się z zbiórkę karmy dla kotów, którą przekazano dla podopiecznych SSOiRZ. Część karmy zostanie wrzucona do pojemnika na żywność dla zwierząt w Brzozowie czyli Kotomatu.

• Pasowanie na Ucznia

• 10 listopada miała miejsce w naszej szkole doniosła uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy pierwszej.

To bardzo ważne wydarzenie, więc pierwszoklasiści, pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Łucji Buczek, przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, tańców i wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Nic więc dziwnego, że wzorowo zaprezentowali oni swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a publiczność nagrodziła ich występy gromkimi brawami. W występnie pierwszoklasistów nie zabrakło również akcentów patriotycznych, gdyż 10 listopada to dzień poprzedzający 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Wiesława Szarek. Od tej chwili pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć życzeń i prezentów. Ciepłe i miłe słowa skierowali do pierwszoklasistów obecni na uroczystości goście: Pan Adam Śnieżek – poseł na Sejm, przedstawiciele Rady Miejskiej w Brzozowie: Pani Mariola Pilszak, Pan Grzegorz Pietryka, Pan Adam Pomykała, Pan Krzysztof Zubel – sołtys, Pan Jerzy Adamski – dyrektor biura poselskiego posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Życzenia popłynęły również od pani dyrektor, wychowawczyni, księdza katechety, rodziców oraz kolegów i koleżanek ze starszych klas.

Uroczystość ta na pewno na długo zapadnie w pamięci pierwszoklasistów, a pamiątkowe dyplomy, medale oraz otrzymane prezenty będą miłą pamiątką.

Drodzy Pierwszoklasiści, życzymy Wam wielu sukcesów i samych radosnych chwil spędzonych w naszej szkole!

• Gminno-powiatowe obchody Święta Niepodległości

• W dniu 11 listopada poczet sztandarowy w składzie: chorąży – Dawid Dobosz, zastępca chorążego – Marcin Szczepek,  asysta – Julia Buczkowicz, Kinga Pietryka, reprezentował naszą szkołę w gminno-powiatowych obchodach Święta Niepodległości. Rozpoczęły się one od uroczystej Mszy św. odprawionej w Bazylice Mniejszej w Brzozowie. Następnie miał miejsce uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie odśpiewano hymn narodowy  i złożono wiązanki kwiatów.

• Dożywianie - listopad

• Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc listopad wynosi: 95 zł.