• 19 października Międzynarodowy Dzień Mediacji

• W tym dniu w naszej szkole uczniowie klasy III, V i VI wzięli udział w warsztatach dotyczących mediacji pod hasłem: Mediacje mają moc! Dowiedzieli się, że jest to skuteczna metoda rozwiązywania konfliktów i przynosi wymierne korzyści. W szkole wykonano dekorację ścienną ukazującą zalety tej metody prowadzące do ugody stron konfliktu.

W dniu 26 września 2023 r przedstawiciele naszej szkoły – Hubet Szczepek kl. V, Aleksandra Olejko kl. VI i Nikola Pietryka kl. VII uczestniczyli w IX Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamieniu. „Mediacja jako technika budowania prawidłowych relacji oraz tworzenia bezpiecznego i przyjaznego klimatu szkoły” była tematem przewodnim spotkania.

Główne cele tego kongresu to: prezentacja metod rozwiązywania sporów, wyposażenie uczniów, nauczycieli, dyrektorów w wiedzę na temat alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów, prezentacja dorobku Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych, promocja szkół, w których działają kluby mediatorów rówieśniczych, integracja środowiska mediatorów rówieśniczych. Opiekunami uczniów podczas wyjazdu była p. Wiesława Szarek – dyrektor szkoły i p. Dorota Borula – pedagog szkolna, które propagują idee mediacji w naszej szkole.

• Jesteśmy już uczniami!

• 11 października miały miejsce w naszej szkole dwie ważne uroczystości. Tego dnia świętowaliśmy 250. rocznicę uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej i miało miejsce uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

W tym szczególnym dniu uczniowie dziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za uśmiech, życzliwość, cierpliwość i nawet za wymagania, które przed nimi stawiają, bo to przecież dzięki nim stają się lepsi i mądrzejsi.

Nastepnie na scenę weszli pierwszoklasiści, którzy po pięknym występie uroczyście ślubowali być dobrymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy. Ogromnym przeżyciem dla uczniów był moment pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor Wiesława Szarek.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć życzeń i prezentów. Piękne i ciepłe słowa popłynęły do pierwszoklasitów od pani dyrektor, wychowawczyni, księdza katechety, rodziców i starszych kolegów.

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam samych sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Spotkanie z Norbertem Huberem

11 października w naszej szkole w ramach projektu  Mistrz w twojej szkole odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli z Norbertem Huberem – mistrzem Europy w piłce siatkowej oraz trenerem koszykówki Kacprem  Lachowiczem.

W czasie spotkania zaproszeni goście opowiadali o swojej drodze do sukcesu, prezentowali swoje umiejętności i dawali wskazówki jak być dobrym sportowcem, uczniem i człowiekiem. Na zakończenie, po pełnym emocji i pozytwwnej energii spotkaniu, przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia.

• Jesienna wycieczka do lasu

• 9 października, korzystając z pięknej, jesiennej pogody, uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią udali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w lesie jesienią. Dzieci poznawały przyrodę nie tylko patrząc, ale słuchając i dotykając jej. W czasie spaceru uczniowie rozpoznawali i nazywali najważniejsze rośliny polskich lasów- drzewa liściaste i iglaste, krzewy, mchy i te tworzące runo leśne. Doświadczyli, że las to źródło świeżego powietrza. Przypomnieli sobie także zasady bezpiecznego przebywania w lesie. Czasami udało się im usłyszeć śpiew ptaków. Zobaczyli duży kopiec, miejsce w którym mieszkają mrówki. Nazbierali również darów lasu, które zostawiła pani jesień tj. kolorowe liście, szyszki, żołędzie, a nawet grzyby. Po wspaniałym spacerze, pełni wiedzy o lesie i  z radosnymi minami wrócili do szkoły, gdzie jeszcze dzielili się swoimi niezapomnianymi wrażeniami z wyprawy.

• Dożywianie - październik

• Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc październik wynosi:

• 110 zł - oddziały przedszkolne;
            • 105 zł - klasy I - VIII.

• Dzień Jabłka w grupie „Sówek”

• Dnia 28.09.2023 r. grupa „Sówki” świętowała Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Miały okazję skosztować jabłek pod różnymi postaciami. Dzieci próbowały jabłka surowego, suszonego, oraz pieczonego w piekarniku. Mama Oliwii upiekła dla nas przepyszną szarlotkę.  Przedszkolaki  wysłuchały opowiadania pt.  „Małe Jabłuszko”. Obejrzały film edukacyjny „Od kwiatu do owocu”, dzięki  któremu dowiedziały się jak powstają jabłka. Brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych do piosenek  o jabłuszkach. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości, czy ważenie. Dzieci ćwiczyły również sprawność manualną, wykonując czerwone jabłuszko z papierowego talerzyka. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu.