• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego rok szkolny 2023/2024

• W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci w wieku 3 – 6 lat zamieszkałe w obwodzie miejscowości Przysietnica. Dzieci urodzone w roku 2017 objęte są obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego, natomiast dzieci w wieku od 3 do 5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

Potwierdzenie przez rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola lub oddziału przedszkolnego kontynuacji edukacji przedszkolnej 13.02.2023 – 20.02.2023 r.

Składanie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego 21.02.2023 - 10.03.2023 r.

Wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego dostępne są do pobrania poniżej oraz w sekretariacie, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-14:30.

Odział przedszkolny może być czynny dłużej pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej 10-ciorga dzieci w grupie. Odpłatność za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka wynosi 1 zł. Zainteresowanych rodziców proszę o potwierdzenie tego faktu.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji udzielane są w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu: 134349410

deklaracja-kontynuacja_karta_oddzi_przedsz.docx

deklaracja-kontynuacja_karta_oddzi_przedsz.pdf

wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszk.doc

wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszk.pdf

• Zapisy do klasy I na rok szkolny 2023/2024

• Zgodnie z Zarządzeniem Nr 10/2023 Burmistrza Brzozowa z dnia 18 stycznia 2023 roku w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Brzozów, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy informuje, że zapisy dzieci urodzonych w 2016 r. do klasy pierwszej odbywać się będą w następujących terminach:

1. dla kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły – od 1 lutego do 24 lutego 2023 r.

2. dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły – od 1 marca do 10 marca 2023 r.

Wszelkie informacje o zapisach dostępne są w sekretariacie szkoły tel. 134349410

Karty zapisu można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać poniżej.

pod_do_szkoly_podst(1).doc

pod_do_szkoly_podst(1).pdf​​​​​​​

• Dożywianie - luty

• Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc luty wynosi: 100 zł.

• BEZPIECZNE FERIE - spotkanie z policjantem

• Aby zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów przed zimowym wypoczynkiem - feriami, zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie przedstawiciela policji z uczniami klasy pierwszej. Podczas pogadanki z funkcjonariuszem policji uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać w czasie ferii oraz  jak sobie mogą z nimi poradzić. Rozmawiali m. in. o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, zasadach bezpieczeństwa w czasie uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu oraz przypomnieli sobie zasady postępowania wobec nieznajomych osób. Uczniowie utrwalili także numery alarmowe pod jakie należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc w sytuacjach zagrożenia.

Pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zostały również przeprowadzone w pozostałych klasach przez wychowawców.

• Dożywianie - styczeń

• Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc styczeń wynosi: 55 zł.

• Profilaktyka w naszej szkole

• Działania z zakresu profilaktyki to jeden z priorytetów Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego. Szkoła kładzie nacisk na bezpieczeństwo, zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i szeroko pojęte zdrowie psychiczne uczniów po okresie pandemii.

Od kilku lat realizujemy ,,Program dla szkół”, który ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Działania edukacyjne stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa, produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz jak postępować, aby nie marnować żywności. Ponadto promowana jest aktywność fizyczna – ruch i dobra zabawa. W br. zorganizowaliśmy ,,dzień dyni”, ,,dzień potraw z ziemniaka”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych – wykonywali potrawy na bazie tych warzyw, zorganizowali degustację potraw, prezentację walorów warzyw. Uczniowie młodszych klas wzięli udział w zawodach sportowych z udziałem ,,ziemniaka”, wykonywali prace plastyczne z ziemniaczanych pieczątek oraz rzeźbili w dyni. Było wiele radości i pozytywnych emocji.

Aby zadbać o zdrowie psychiczne uczniów szkoła kładzie nacisk na organizowanie wycieczek, wyjazdów, przedsięwzięć, które maja wzmacniać relacje koleżeńskie, komunikację, pozytywne bycie razem, współdziałanie w grupie. Były więc interesujące wycieczki, wyjazdy do kina, teatru, na lodowisko, imprezy klasowe, dyskoteki, klasowe pieczenie pierników, ,,klasowe nocowanie w szkole”. Wierzymy, że powyższe działania przyniosą zamierzone efekty a dla uczniów czas szkolny będzie kojarzył się nie tylko z nauką, ale z radością, byciem razem, nawiązywaniem pozytywnych relacji koleżeńskich i przyjacielskich.