• Gratulacje dla Wiktorii Szczepek z oddziału przedszkolnego

• 29.05 2023r. w PSSE w Brzozowie w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu odbyła się impreza oświatowo-zdrowotna. W czasie spotkania uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia – szkodliwości palenia papierosów, promowania mody na niepalenie, dbałości o czyste powietrze i wodę. Uczestnicy spotkania obejrzeli tematyczną część artystyczną przygotowaną przez dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursu rysunkowego, który był  podsumowaniem realizowanego programu profilaktycznego „Czyste powietrze wokół nas” w przedszkolach powiatu brzozowskiego. W konkursie naszą szkołę reprezentowała  - Weronika Szczepek, która otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.  Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy kolejnych sukcesów!

• Sukces uczennicy klasy VIII Amelii Mużydło

• W dniu 19.05.2023 r. w Rzeszowie odbył się kolejny etap Olimpiady Zdrowia PCK – etap okręgowy. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Mużydło, która zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych.  Olimpiada polegała na rozwiązaniu testu wiedzy, obejmującego zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności i surowców. Dodatkowo każdy z uczestników Olimpiady przeprowadził w swojej społeczności szkolnej i lokalnej akcję prozdrowotną - promującą zdrowy styl życia, którą należało zaprezentować przed komisją oceniającą. Amelia przygotowała prezentację akcji pod tytułem ,,Nie bądź wielbłądem – pij wodę” zachęcającą do picia wody w zamian za słodkie napoje i energetyki. Otrzymała pamiątkowy dyplom, nagrodę rzeczową i gratulacje. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• TURNIEJ BRD

• 12 maja 2023 r. w Nozdrzcu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszyscy zawodnicy wykazali się znakomitymi wiadomościami z zakresu wiedzy ogólnej związanej z przepisami ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi na torze przeszkód i w pomocy przedmedycznej.

Naszą szkołę w grupie wiekowej 10-12 lat reprezentowali: Katarzyna Gaździk, Aleksandra Olejko, Jakub Bieda, Marcin Boroń. Drużyna zajęła III miejsce.

Nikola Pietryka, Rozalia Zubel, Piotr Rachwał reprezentowali starszych uczniów. Drużyna zajęła II miejsce. Indywidualnie Jakub Bieda zdobył III miejsce.

Uczniów do zawodów przygotowywała pani Magdalena Dąbrowska-Rzepka.

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy oraz wspaniałe nagrody. Gratulujemy!

• Pasowanie na Czytelnika

• Dnia 16 maja 2023 r.  odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję uczniowie z klasy VI uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania przygotowali krótkie przedstawienie, podczas którego pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Pani bibliotekarka przedstawiła pierwszakom zasady dotyczące wypożyczania książek, korzystania z nich i dbania o nie oraz przypomniała, jak należy zachowywać się w bibliotece.

Po uroczystym pasowaniu nowi Czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki, które zostały wykonane za pomocą drukarki 3d, zakupionej w ramach realizacji Programu Laboratoria Przyszłości. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie uczniowie wypożyczyli sobie książki do domu.

Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę szkolną zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać.

• „Powrót Nienazwanego”

• Powrót Nienazwanego to tytuł opowiadania, którego autorką jest uczennica klasy VI. Lena zainspirowana utworem Doroty Terakowskiej Władca Lewawu napisała opowiadanie, w którym, wykorzystujac elementy lektury, ukazała powrót Nienazwanego na Lewaw po stu latach. Czy głównej bohaterce Ninie - Anin uda się pokonać złego władcę, czy będzie na tyle silna, by tak jak jej pradziadek Ketrab pokonać tyrana? Przekonaj się sam! Zachęcam do lektury, a Lenie gratuluję pomysłu!

Powrot_Nienazwanego.pdf

• Dożywianie - maj

• Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc maj wynosi:

• 95 zł - oddziały przedszkolne;
            • 80 zł - klasy 1 - 8.

• Sposób na lekturę

• Spotkania uczniów ze szkolnymi lekturami bardzo często kojarzą się z przykrym obowiązkiem i nudą, ale przecież nie zawsze tak jest. Uczniowie omawiając obowiązkowe pozycje książkowe, mogą się też świetnie bawić i jednocześnie wiele nauczyć. Sami zobaczcie, jak świetnie sobie radzą.

• „Kopciuszek” na klasowej scenie

• 28 kwietnia uczniowie klasy IV próbowali swoich sił jako aktorzy, wcielając się w role bohaterów utworu Wandy Chotomskiej pt. Kopciuszek. Tym razem nie było łez i wzruszeń, gdyż była to humorystyczna wersja tej baśni i Kopciuszek nie umył nóżki przed wyjściem na bal, ale była za to dobra zabawa.