Pani Agnieszce Mazur
wyrazy głębokiego i szczerego współczucia z powodu śmierci
TATY
składa społeczność szkolna.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Pani Agnieszce Mazur
wyrazy głębokiego i szczerego współczucia z powodu śmierci
TATY
składa społeczność szkolna.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
W dniu 22 czerwca br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia „W drogę! Już czas…” Ósmoklasiści w piękny i wzruszający sposób podziękowali swym Nauczycielom i Rodzicom za naukę, wychowanie, opiekę, troskę i serdeczność im okazaną. Wręczanym kwiatom towarzyszyły łzy wzruszenia i radości ze strony dorosłych i dzieci. Pani Dyrektor i Wychowawczynie wręczyły absolwentom upominki, zrobiono pamiątkowe zdjęcia a następnie wspólnie biesiadowano racząc się pysznym ciastem. Rodzicom i wszystkim organizatorom uroczystości serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. Ósmoklasistom zaś życzymy spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności.
W naszej szkole w ramach projektu logopedycznego został zorganizowany dzień pod hasłem: „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Jana Brzechwy”.
W tym dniu gościnnie wystąpiła klasa IV pod kierunkiem p. Justyny Owsianej, którzy zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „Kaczka Dziwaczka”, oraz odbyły się liczne zabawy, quizy i konkursy logopedyczne.
Konkursy przeznaczone były dla wszystkich chętnych uczniów klas I-III. Celem konkursu było:
Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursów.
Wyniki konkursu logopedyczno – recytatorskiego:
I miejsce – Antoni Wania, Antoni Pytlak
II miejsce – Hubert Szczepek
III miejsce – Ania Dąbrowska
Wyniki konkursu logopedyczno – plastycznego:
I miejsce – Klaudia Rzepka
II miejsce – Anastazja Gaździk
III miejsce – Antonina Pietryka
Wyróżnienie: Sandra Kwaśniak, Michał Pałys
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, za trud włożony w wykonanie prac, a zwycięzcom gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
15 czerwca miało miejsce podsumowanie i rozstrzygnięcie całorocznego konkursu na Najładniejszy zeszyt do języka polskiego. Celem konkursu było zmobilizowanie uczniów do tego, by przez cały rok szkolny dbali o swoje zeszyty, pisali starannie, robili pełne notatki, unikali skreśleń i błędów ortograficznych.
Oto wyniki:
Zwycięzcami konkursu zostały: Marlena Dąbrowska, Julia Więcek i Rozalia Zubel.
Wyróżnienia otrzymały: Amelia Rzepka, Natalia Baran, Nikola Pietryka, Amelia Jarosz, Onelia Lityńska, Oliwia Szczepek, Patrycja Bąk i Julia Zubel.
Osoby nagrodzone otrzymały pamiątkowe dyplomy i zeszyty na przyszły rok szkolny. Serdecznie gratulujemy!
15 czerwca uczniowie klasy czwartej przedstawiali na klasowej scenie fragment baśni Wandy Chotomskiej pt. Kopciuszek. Tym razem była to humorystyczna wersja tej baśni, bo jak się okazało, przed pójściem na bal Kopciuszek nie umył nóżki. Gdy książę, przymierzając zgubionego pantofelka, to dostrzegł, zniesmaczony podsumował całą sytuację słowami: Nie pomoże dobra wróżka, gdy u panny brudna nóżka! Całe to zamieszanie doprowadziło do tego, że niestety nie doszło do ślubu głównych bohaterów jak to w baśniach zazwyczaj bywa.
Dnia 13 czerwca 2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na swoją pierwszą wycieczkę autokarową do Sanoka. Najpierw zwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego, czyli skansen w Sanoku. Pani przewodniczka opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek o życiu naszych przodków. Dzieci zobaczyły dom zegarmistrza, budynek dawnej poczty, szkoły, apteki, kościół i wiele budynków mieszkalnych. Poznały też sprzęty gospodarstwa domowego używane przez nasze prababcie. Była to z pewnością ciekawa lekcja historii dla dzieci. Po części edukacyjnej przyszła pora na aktywny wypoczynek, zabawy i rekreację w sali zabaw „Sokoliki Park”. Dzieci mogły wyszaleć się do woli na zjeżdżalniach, wspinaczkach, w tunelach z przeszkodami oraz w kącikach zabaw. Zmęczone, ale zadowolone wróciły autokarem do szkoły. Ten dzień był dla dzieci pełen wrażeń i na pewno pozostanie im na długo w pamięci.
„Niechaj gospodynie wiele lat śpiewają,
pieką i gotują, potrawy podają.
Niechaj rozsławiają swoją pracę w koło,
niech dbają o nasze tradycje i o całe Koło”
Takie życzenia, 4 czerwca br. w remizie strażackiej w Przysietnicy, uczniowie naszej szkoły zadedykowali Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich podczas świętowania jubileuszu 90 – lecia istnienia Koła.
Doniosłą uroczystość uświetnili swoją obecnością dyrektor szkoły Wiesława Szarek oraz uczniowie pod opieką nauczycieli: Elżbiety Płowy i Jadwigi Ścibor.
Julia Jajko i Kinga Pietryka zaśpiewały dwie pieśni ludowe „Czerwone jabłuszko” i „Lipka zielona,” zaś uczniowie klasy I zatańczyli „Trojaka” oraz zaśpiewali piosenkę tematycznie związaną z działalnością koła.
Dziękujemy Pani Wandzie Bąk, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich za zaproszenie i jeszcze raz gratulujemy pięknego jubileuszu.
Szczegółową relację z uroczystości można obejrzeć na stronie:
Uczniowie klasy IV uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącym znajomości treści legend „I Ty zostań legendomistrzem”. Celem tego konkursu było zachęcenie dzieci do czytania literatury polskiej, przybliżenie treści najpiękniejszych legend oraz kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Oto wyniki:
I miejsce Jakub Bieda
II miejsce Marcin Boroń
III miejsce Gabriela Jajko
Serdecznie gratulujemy!
Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc czerwiec wynosi:
Prosimy o wpłacanie pieniędzy w danym miesiącu.
Opłatę za dożywianie należy wpłacić na konto Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy:18 1020 2980 0000 2502 0091 2550
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę i miesiąc, za który wpłacane są pieniądze oraz dopisek Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysietnicy.
1 czerwca 2022 roku w naszej szkole świetowaliśmy Dzień Dziecka. Na samym poczatku odbył się apel, w czasie którego pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia. Uroczystość uświetniły występy uczniów klasy 2, 4 i 6. Wręczono także pamiątkowe dyplomy i upominki uczniom i uczennicom, którzy uzyskali tytuł „Życzliwej” i „Życzliwego”. Podano także wyniki konkursu przyrodniczego organizowanego przez p. Agnieszkę Mazur. Następnie uczniowie klas 4-6 wzięli udział w rozgrywkach sportowych, klasy 7-8 w pokazach fizyczno – matematycznych, a najmłodsi udali się na spotkanie autorskie z poetką p. Haliną Błaż. Uroczystości zakończyły się huczną dyskoteką, w czasie której Rada Rodziców obdarowała wszystkie dzieciaki słodkimi upominkami.
Dziękujemy wszystkim organizatorom i całej społeczności uczniowskiej za wspaniałą zabawę!
W dniu 18 maja 2022 r. odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki szkolnej. Był to dzień na który uczniowie czekali z utęsknieniem. W dniu poprzedzającym pasowanie dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, na której zapoznały się z informacjami na temat regulaminu wypożyczania książek, zasad postepowania z książkami oraz zasad zachowania w bibliotece. Celem spotkania było: rozbudzanie chęci sięgania po książkę, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, rozwijanie szacunku do książki, kształtowanie prawidłowego zachowania się w bibliotece. W dniu pasowania na czytelnika przebrane za różne postacie z bajek dzieci klasy I wraz z wychowawczynią p. Jadwigą Ścibor odwiedziły bibliotekę. Podczas wizyty w bibliotece uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki oraz mieli okazję wykazać się swoją wiedzą jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki związane z książką, biblioteką oraz postaciami bohaterów baśni i bajek. Uczestniczyli również w zabawie, w której na podstawie obrazków lub fragmentu utworu mieli odgadnąć tytuły bajek.
Po takim wprowadzeniu, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Na zakończenie uroczystości mali Czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki oraz samodzielnie wybierali i wypożyczali książki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Na koniec dzieci przekazały do biblioteki szkolnej książkę pt. „Atlas zwierząt”. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę szkolną zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać.
10 maja 2022 r. w Nozdrzcu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego; propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu; inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Wszyscy zawodnicy wykazali się znakomitymi wiadomościami z zakresu wiedzy ogólnej związanej z przepisami ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi na torze przeszkód i w pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Pietryka, Rozalia Zubel, Kacper Gaździk, Piotr Rachwał - w grupie wiekowej 10-12 lat; oraz Kacper Szczepek, Dawid Dobosz, Marcin Szczepek – w grupie wiekowej powyżej 12 lat. Obie drużyny zajęły II miejsce. Uczniów do zawodów przygotowywała Magdalena Dąbrowska-Rzepka.
Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy.
W związku z festynem „Łączymy Pokolenia” ogłaszamy konkurs na najlepsze ciasto.
Regulamin konkursu:
1. Uczestnik konkursu przygotowuje ciasto i w dniu festynu do godz. 14.00 dostarcza do szkoły. Ciasto zostanie sprzedane, a zysk przeznaczony będzie na renowację boiska trawiastego.
2. Ciasto ocenia komisja konkursowa.
3. Nagrody w konkursie funduje dyrektor szkoły.
4. Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić pod numer tel. 134349410 do dnia 15.06.2022 r.
Każde ciasto zostanie dostrzeżone przez
członków komisji.
Uczniowie klasy piątej, poznając losy bohaterów lektury Czarnoksiężnik z Krainy Oz, starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy łatwo jest osiągnąć obrany sobie w życiu cel.
Po przeanalizowaniu losów bohaterów wspólnie doszli do wniosku, że droga do celu nigdy nie jest prosta. Zauważyli, że trzeba się bardzo natrudzić, by ją przemierzyć. Aby zobrazować zmagania Dorotki i jej towarzyszy uczniowie, pracując w grupach, wykonali prace plastyczne w formie przestrzennej obrazujące kolejne przeszkody, które musieli pokonać bohaterowie, by otrzymać rozum, serce, odwagę i wrócić do Kansas.
Oto rezultaty ich pracy.
W minionym tygodniu w oddziale przedszkolnym realizowane były tematy związane z łąką. Dzieci poznały rośliny i zwierzęta, które można tam spotkać. Dowiedziały się wiele na temat pszczół. Miały okazje przymierzyć kapelusz pszczelarski i zobaczyć przyrządy niezbędne w pracy pszczelarza. Przedszkolaki obejrzały kolekcje owadów i pająków należącą do jednego z kolegów z grupy, który bardzo się nimi interesuje. Na podsumowanie tygodnia dzieci z własnoręcznie wykonanymi lornetkami wybrały się na spacer, by obserwować poznane rośliny i zwierzęta.
W ostatnich tygodniach w naszej szkole został zorganizowany projekt logopedyczny przeprowadzony przez p. Sabinę Dytko – Gerlach.
Program grupowych zajęć́ logopedycznych skierowany był do dzieci klas I – III i stanowił formę̨ profilaktyki logopedycznej. Realizowany został w postaci zajęć w poszczególnych grupach w formie ćwiczeń́ i zabaw z wykorzystaniem wierszy Jana Brzechwy.
Klasa I – "Konik polny i boża krówka"– zabawy logopedyczne na podstawie wiersza J. Brzechwy.
Klasa II – „Szpak i sowa” – zabawy logopedyczne na podstawie wiersza J. Brzechwy.
Klasa III - „Chrząszcz” – zabawy logopedyczne na podstawie wiersza J. Brzechwy.
Głównym celem projektu było:
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach logopedycznych i logorytmicznych. Nie tylko poznali wiersze wielkiego polskiego poety Jana Brzechwy, ale również zwrócili uwagę jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia artykulacyjne czy jak gospodarować oddechem w czasie prezentacji wiersza. Podczas zajęć stosowano ciekawe zabawy i ćwiczenia logopedyczne.
6 maja w Szkole Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowały w tym konkursie: Gabriela Jajko z klasy IV oraz Sabrina Mechtoub z klasy VIII b.
Miło nam poinformować, że Sabrina, recytując wiersz Wisławy Szymborskiej „Nienawiść”, oczarowała swoim występem wszystkich i otrzymała tytuł Mistrza Recytacji w kategorii klas VI-VIII. Gabrysia również pięknie wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy „Sum” i otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową.
Serdecznie gratulujemy uczestniczkom konkursu i dziękujemy, że tak godnie reprezentowały naszą szkołę na tym konkursie.
Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc maj wynosi:
Prosimy o wpłacanie pieniędzy w danym miesiącu.
Opłatę za dożywianie należy wpłacić na konto Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy:18 1020 2980 0000 2502 0091 2550
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę i miesiąc, za który wpłacane są pieniądze oraz dopisek Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysietnicy.
29 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Przypomnieli oni o najważniejszych wydarzeniach historycznych związanych z uchwaleniem przez Sejm Wielki pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Podkreślili także, jak istotne jest jej dziedzictwo zwłaszcza w obliczu ciągle pojawiających się zagrożeń dla wolności.
Powered by aSc EduPage