1 marca, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To polskie święto państwowe ustanowione 3 lutego 2011 roku dedykowane jest bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w latach (1944 - 1963) z bronią w ręku, jak również i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Kontynuowali oni heroiczną walkę, dając świadectwo miłości i bezgranicznego oddania Ojczyźnie. Żołnierze Ci byli patriotami, a spędzali najlepsze lata życia w polskich więzieniach torturowani i poniżani.
W hołdzie Żołnierzom Niezłomnym został zorganizowany w naszej szkole uroczysty apel. Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą ks. Pawła Komborskiego, Pani Dyrektor przypomniała życiorys patrona naszej szkoły, który był zaangażowany w działalność konspiracyjną w szeregach Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Wspierał On na duchu partyzantów, spowiadał i udzielał im Komunii św., odprawiał dla nich nabożeństwa oraz głosił homilie, umacniając postawę patriotyczną. Oddany ks. Komborski surowo zapłacił za swoje zaangażowanie w losy kraju. Poddany został okrutnym torturom, skazany na 10 lat więzienia utratę praw publicznych i obywatelskich praw honorowych na 2 lata oraz utratę całego mienia na rzecz Skarbu Państwa. Szerzej o postaci oddanego kapłana posługującego w naszej parafii, dowiedzieli się uczniowie podczas projekcji filmu przedstawiającego biografię ks. Pawła Komborskiego. Na zakończenie ogłoszony został konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły. Każdy z uczniów otrzymał materiał tekstowy do konkursu (przybliżający sylwetkę ks. Pawła Komborskiego).
Czcijmy i dbajmy o pamięć Żołnierzy Wyklętych, niech Ich niezłomna postawa będzie dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu oraz takich wartości jak: wolność, honor, solidarność i poświęcenie.