• Przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

          • Szanowni Rodzice

                  

                           Informuję, że wszystkie dzieci dla których zostały złożone wnioski o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych naszej szkoły zostały wpisane na listę przedszkolaków.

                         W momencie zlikwidowania lub poluzowania obostrzeń pandemicznych zostanie zorganizowane w szkole spotkanie z wychowawcami .

            O czasie spotkania zostaną państwo poinformowani telefoniczne.   

             

                                                                                    Dyr. szkoły

                                                                              Wiesława Szarek

        • 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
          • 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta jest związana ze znanymi pisarzami, takimi jak, m.in.: Cervantes, Szekspir, Nabokow, Vallejo.

            Z tej okazji klasa 2 SP wzięła udział lekcji bibliotecznej przeprowadzonej online.

            Na lekcji uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek o książkach, m.in.:

            - największa książka „Super Book” mierzy 2,74 x 3,07 m zawiera 300 stron i wazy 252,6 kg;

            - najmniejsza książka dla dzieci „Stary król Cole” została wydrukowana na papierze o graaturze 22 gramów i mierzy 1 x 1 mm, kartki tej książki można przewracać tylko za pomocą igły;

            - najdroższa na świecie książka to czterotomowe dzieło „The Birds of America” (Ptaki Ameryki) Johna Jamesa Audubona, wybitnego ornitologa amerykańskiego; została ona sprzedana za 8 802 500 dolarów;

            - najwięcej, bo ponad 600 powieści, w dobie „ery gęsiego pióra” napisał Polak – Józef Ignacy Kraszewski;

            - najwyższą w Polsce cenę antykwaryczną – 103 tys. zł – uzyskało na aukcji w Krakowie drugie wydanie dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”;

            - najpopularniejszą książką na świecie jest Biblia, przetłumaczono ją na 310 języków, a jej fragmenty na dalsze 597 języków

            - najmłodszym noblistą w dziedzinie literatury był Rudyard Kipling, autor „Księgi dżungli”; w dniu otrzymania nagrody miał 41 lat.

            Następnie chętni uczniowie opowiadali o ciekawych książkach, do których często wracają: Jakub B. – „Świat zwierząt”, Hubert Sz. – „Eko Słodziaki, czyli jak zadbać o leśną polanę”, Alan W. – „Basia i kolega z Haiti”, Sandra K. – „Chester”, Kacper Sz. – „Psy”, Nikola G. – „Hary Potter i kamień filozoficzny”, Nikola B. – „Księga ptaków”, Zosia B. – „Martynka i jej świat”.

            Na zakończenie pani bibliotekarka przygotowała zagadki o książkach. Dzieci bardzo chętnie i bezbłędnie odgadywały zadawane im zagadki.

            Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przez uczniów zakładek do książek. Najciekawsze z nich zostały wyróżnione a uczniowie otrzymali dyplomy.

        • Wywieś flagę!
          • Wywieś flagę!

          • Biuro Programu „Niepodległa” po raz kolejny zaprasza do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

        • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem do rozbudzania zainteresowań czytelniczych. 23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
            W przeddzień tego święta dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się wraz ze swoją wychowawczynią do szkolnej biblioteki. Głównym celem wizyty było zapoznanie z pracą bibliotekarza, rozbudzanie zainteresowania książkami oraz zapoznanie z księgozbiorem, jaki posiada nasza szkolna biblioteka. Dzieci dowiedziały się także jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Podczas tej wizyty dowiedziały się także dlaczego i w jaki sposób należy dbać o książki.

            Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z bajkami. Następnie zaprezentowała i dała im do obejrzenia kolorowe książeczki
            z działu dziecięcego.
            Przedszkolakom bardzo spodobały się bogato ilustrowane książki, które z zaciekawieniem oglądały.

            Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także ze swoją pierwszą wypożyczoną bajeczką.

            Spotkanie w szkolnej bibliotece odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza taka wizyta, ale na pewno nie ostatnia. Mamy nadzieję, że w przyszłości wyrosną z nich wspaniali czytelnicy.

            Dziękujemy naszym paniom bibliotekarkom Weronice i Magdalenie za zorganizowanie spotkania i ciepłe przyjęcie.

        • 19 marca 2021 r. -  OBCHODY DNIA WIOSNY, DNIA KOLOROWEJ SKARPETKI I DNIA ZWARIOWANEJ FRYZURY
          • 19 marca 2021 r. - OBCHODY DNIA WIOSNY, DNIA KOLOROWEJ SKARPETKI I DNIA ZWARIOWANEJ FRYZURY

          • W tym dniu zorganizowano w edukacji wczesnoszkolnej obchody powitania wiosny połączone z Dniem Kolorowej Skarpetki. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji poświęconej osobom z zespołem Downa, którą przygotowała p. Monika Stach. Wszyscy uczniowie i panie na znak solidarności z dziećmi z zespołem Downa założyły kolorowe skarpetki oraz przygotowały laurki i drobne upominki dla koleżanki z klasy I, która podziękowała im za ten miły gest uśmiechem i wspólną zabawą. Również każda klasa zaprezentowała przygotowany wspólnie na zajęciach plakat i piosenkę związaną z powitaniem wiosny. Na koniec spotkania rozstrzygnięto konkurs na najbardziej zwariowaną fryzurę. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzień ten wszystkim upłynął w wesołej i miłej atmosferze.

          • 8 marca 2021 r. - DZIEŃ DZIEWCZYNEK I DZIEŃ CHŁOPAKÓW

          • Tego dnia uczniowie klas I-III obchodzili Święto Dziewczynek i Chłopaków. Z tej okazji w każdej klasie zostały przeprowadzone konkursy, quizy, zabawy i gry sprawnościowe. Dzień ten upłynął w miłej i radosnej  atmosferze. Dzieci otrzymały drobne niespodzianki przygotowane przez rodziców, a zwycięzcy konkursów pamiątkowe dyplomy.

          • Nauczanie zdalne dla oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy

          • W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego dla oddziałów przedszkolnych (prowadzonego poprzez dziennik elektroniczny) uczniowie w/w klas mogą korzystać z zajęć opiekuńczych w przypadku braku możliwości zapewnienia opieki dziecku.

            Na zajęcia świetlicowe będą zapisywane dzieci rodziców, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19 tj. pracownicy służby zdrowia i  służb mundurowych.

            Rodziców zainteresowanych objęciem zajęciami opiekuńczymi swoich dzieci prosi się o informację zwrotną wysłaną poprzez dziennik elektroniczny lub telefonicznie  tel. 134349410.

        • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
          • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

          • W dniu 1 kwietnia 2021 r., w całej Polsce, rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis powszechny jest organizowany w odstępach 10-letnich. Jest on najważniejszym badaniem statystycznym nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów w Europie i na świecie.

            NSP 2021 będzie realizowany na podstawie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Do przeprowadzenia spisu zobowiązują nas także przepisy Unii Europejskiej, jak chociażby rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań.

            Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

            NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

            Podstawową metodą NSP 2021 będzie spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzimy go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu, dostępnym od 1 kwietnia br. na stronie internetowej spis.gov.pl.

            W każdej gminie funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, już od 1 kwietnia w każdej gminie zostaną utworzone punkty spisowe, w których można się będzie spisać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych. Ponadto punkty, w których możemy dokonać samospisu zostaną utworzone w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie i jego oddziałach w: Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

            Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność), zostaną spisane za pomocą jednej z dwóch innych metod uzupełniających: wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego. Będzie on rejestrował odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym.

            Na jakie pytania będziemy odpowiadać podczas wypełnienia formularza spisowego?

            W NSP 2021 zostaną zebrane informacje, według stanu na dzień 31 marca br., dotyczące następujących tematów: stan i charakterystyka demograficzna, poziom wykształcenia, aktywność ekonomiczna, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych.

            Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

             

            Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dostępnych jest na stronie internetowej spis.gov.pl. Ponadto od 15 marca br. uzyskać je można dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

            Informacje o wydarzeniach związanych ze spisem na terenie województwa podkarpackiego znajdują się na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie rzeszow.stat.gov.pl.

        • Połów złotej rybki
          • Połów złotej rybki

          • Uczniowie klasy czwartej, idąc w ślady bohatera „Bajki o rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina, postanowili udać się na połów. Zobaczcie, jakie piękne okazy udało się im złowić. Skoro już złowili złotą rybkę, to oczywiście poprosili też o spełnienie kilku życzeń. Oto niektóre z nich: zdrowie dla bliskich, pokój na świecie, dobre oceny, nowy komputer i chyba to najważniejsze, aby skończyła się epidemia i można było wrócić do szkoły…

             

             

             

             

          • Informacja dla rodziców

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy informuje, że w dniach od 15.03.2021 r. do 31.03.2021 r trwają zapisy do klasy pierwszej dzieci  urodzonychw roku 2014.
            Wnioski wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych można pobrać w szkole lub ze strony szkolnej i przedłożyć do sekretariatu.

                                                                    

                                      
                                                                           Z poważaniem

                                                                                            Wiesława Szarek
                                                                                                                        Dyrektor szkoły

        • Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia
          • Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia

          • WYPŁYWAMY W REJS ZWANY NAUKĄ

            Ślubowanie i pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 

            18 lutego w naszej szkole miało miejsce wielkie wydarzenie, jakim było ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem wychowawczyni Pani Anny Chrobak oraz Pani Moniki Stach – nauczyciela wspomagającego.  Uczniowie klasy pierwszej czekali na tę uroczystość wiele miesięcy, która w związku z pandemią oraz zdalnym nauczaniem nie mogła się odbyć w wyznaczonym terminie.

            Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

            Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, który odbywał się w marynarskim stylu. Dzieci musiały wykazać się wiedzą i zaangażowaniem, którym sprostały z uśmiechem na ustach. Nikt nie miał wątpliwości, że zasługują na przyjęcie na pokład Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Wiesława Szarek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego . Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji szkolnych przez Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Justynę Ankowską – Buczek w asyście Pani Dyrektor. Rodzice i przybyli goście z zaciekawieniem i dumą oglądali program artystyczny przedstawiony przez kandydatów do pasowania. Oprócz dyplomów dzieci otrzymały także upominki przygotowane przez rodziców - rożki obfitości, Mały Samorząd Uczniowski  oraz Kacpra Gaździka, który w przedstawieniu wcielił się w rolę Pirata. Uśmiechom, uściskom i gratulacjom nie było końca. Dzień ten z pewnością zostanie uczniom na długo w pamięci.

            Życzymy naszym najmłodszym uczniom wspaniałych szkolnych przeżyć oraz fantastycznych doświadczeń. Pamiętajmy, że edukacja jest pięknym doświadczeniem właśnie dlatego, że nie idziemy przez nią sami.

            Za pomoc w przygotowanie tej uroczystości dziękujemy także Pani Beacie Olejko, Justynie Wolanin oraz uczniom klasy IV.

             

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy
      • 134349410 Telefony wewnętrzne: sekretariat: 31 pokój nauczycieli: 35 świetlica: 34 portiernia: 32 pedagog: 22
      • Przysietnica 514 36-200 Brzozów 36-200 Brzozów Poland
    • Logowanie