Życzenia wielkanocne
Nauczanie zdalne dla oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy
W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego dla oddziałów przedszkolnych (prowadzonego poprzez dziennik elektroniczny) uczniowie w/w klas mogą korzystać z zajęć opiekuńczych w przypadku braku możliwości zapewnienia opieki dziecku.
Na zajęcia świetlicowe będą zapisywane dzieci rodziców, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19 tj. pracownicy służby zdrowia i służb mundurowych.
Rodziców zainteresowanych objęciem zajęciami opiekuńczymi swoich dzieci prosi się o informację zwrotną wysłaną poprzez dziennik elektroniczny lub telefonicznie tel. 134349410.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
W dniu 1 kwietnia 2021 r., w całej Polsce, rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis powszechny jest organizowany w odstępach 10-letnich. Jest on najważniejszym badaniem statystycznym nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów w Europie i na świecie.
NSP 2021 będzie realizowany na podstawie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Do przeprowadzenia spisu zobowiązują nas także przepisy Unii Europejskiej, jak chociażby rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań.
Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?
NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Podstawową metodą NSP 2021 będzie spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzimy go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu, dostępnym od 1 kwietnia br. na stronie internetowej spis.gov.pl.
W każdej gminie funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, już od 1 kwietnia w każdej gminie zostaną utworzone punkty spisowe, w których można się będzie spisać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych. Ponadto punkty, w których możemy dokonać samospisu zostaną utworzone w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie i jego oddziałach w: Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.
Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność), zostaną spisane za pomocą jednej z dwóch innych metod uzupełniających: wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego. Będzie on rejestrował odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym.
Na jakie pytania będziemy odpowiadać podczas wypełnienia formularza spisowego?
W NSP 2021 zostaną zebrane informacje, według stanu na dzień 31 marca br., dotyczące następujących tematów: stan i charakterystyka demograficzna, poziom wykształcenia, aktywność ekonomiczna, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych.
Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.
Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dostępnych jest na stronie internetowej spis.gov.pl. Ponadto od 15 marca br. uzyskać je można dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.
Informacje o wydarzeniach związanych ze spisem na terenie województwa podkarpackiego znajdują się na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie rzeszow.stat.gov.pl.
Połów złotej rybki
Uczniowie klasy czwartej, idąc w ślady bohatera „Bajki o rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina, postanowili udać się na połów. Zobaczcie, jakie piękne okazy udało się im złowić. Skoro już złowili złotą rybkę, to oczywiście poprosili też o spełnienie kilku życzeń. Oto niektóre z nich: zdrowie dla bliskich, pokój na świecie, dobre oceny, nowy komputer i chyba to najważniejsze, aby skończyła się epidemia i można było wrócić do szkoły…
3
Informacja dla rodziców
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy informuje, że w dniach od 15.03.2021 r. do 31.03.2021 r trwają zapisy do klasy pierwszej dzieci urodzonychw roku 2014.
Wnioski wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych można pobrać w szkole lub ze strony szkolnej i przedłożyć do sekretariatu.
Z poważaniemWiesława Szarek
Dyrektor szkoły
Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia
WYPŁYWAMY W REJS ZWANY NAUKĄ
Ślubowanie i pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole.
18 lutego w naszej szkole miało miejsce wielkie wydarzenie, jakim było ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem wychowawczyni Pani Anny Chrobak oraz Pani Moniki Stach – nauczyciela wspomagającego. Uczniowie klasy pierwszej czekali na tę uroczystość wiele miesięcy, która w związku z pandemią oraz zdalnym nauczaniem nie mogła się odbyć w wyznaczonym terminie.
Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, który odbywał się w marynarskim stylu. Dzieci musiały wykazać się wiedzą i zaangażowaniem, którym sprostały z uśmiechem na ustach. Nikt nie miał wątpliwości, że zasługują na przyjęcie na pokład Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Wiesława Szarek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego . Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji szkolnych przez Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Justynę Ankowską – Buczek w asyście Pani Dyrektor. Rodzice i przybyli goście z zaciekawieniem i dumą oglądali program artystyczny przedstawiony przez kandydatów do pasowania. Oprócz dyplomów dzieci otrzymały także upominki przygotowane przez rodziców - rożki obfitości, Mały Samorząd Uczniowski oraz Kacpra Gaździka, który w przedstawieniu wcielił się w rolę Pirata. Uśmiechom, uściskom i gratulacjom nie było końca. Dzień ten z pewnością zostanie uczniom na długo w pamięci.
Życzymy naszym najmłodszym uczniom wspaniałych szkolnych przeżyć oraz fantastycznych doświadczeń. Pamiętajmy, że edukacja jest pięknym doświadczeniem właśnie dlatego, że nie idziemy przez nią sami.
Za pomoc w przygotowanie tej uroczystości dziękujemy także Pani Beacie Olejko, Justynie Wolanin oraz uczniom klasy IV.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
20
Archiwalna strona internetowa naszej szkoły
Wszystkie informacje działu Aktualności i inne treści z poprzedniej strony niezamieszczone w obecnej witrynie znajdują się na archiwalnej wersji strony pod adresem:
http://www.zsprzysietnica.edu.pl/
Szczególnie polecamy Galerię:
http://www.zsprzysietnica.edu.pl/galeria/
Bezpośredni link do wersji archiwalnej strony znajduje się również w kolumnie po prawej stronie obecnej witryny.
Archiwum Aktualności