• Spotkanie z policjantem

• Dnia 7 marca 2022 roku  odbyło się spotkanie z policjantem Panem Kazimierzem Barańskim, który w ramach współpracy z fundacją LIBERTATEM poprowadził wśród uczniów, zajęcia dydaktyczne z projektu „Bądź widoczny na drodze - noś odblaski”. Uczniowie na podstawie  zaprezentowanego filmu oraz ćwiczeń praktycznych na symulatorach, poszerzyli świadomość na temat, bezpieczeństwa pieszych i zmechanizowanych,  widoczności  na drodze i istniejących zagrożeniach. Uczniowie z ciekawością poznawali przekazywane treści.

• Z wizytą w Tajemniczym ogrodzie

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy piątej wybrali się na wędrówkę do Tajemniczego ogrodu

Na początku przyozdobili oni drzwi wejściowe do klasy pięknymi kwiatami, aby przypominały one furtkę do ogrodu. Na furtce przysiadł również gil i zawisł klucz, bez których wejście do tego magicznego miejsca nie byłoby możliwe.

Następnie, aby lepiej poznać losy bohaterów i zgłębić problematykę powieści F. H. Burnett, uczniowie wzięli udział w rozgrywce klasowej  Obudźmy nasz ogród, która składała się z dwóch części. Pierwsza z nich była to gra planszowa Szukamy klucza, a jej celem było sprawdzenie znajomości treści lektury. W drugiej części rozgrywki, zatytułowanej Budzimy ogród, grupy rywalizowały ze sobą, rozwiązując zadania poszerzające zakres słownictwa, rozwijające umiejętności językowe i sprawdzające znajomość ortografii. Za każde poprawnie wykonane zadanie uczestnicy gry zdobywali punkty – kwiaty i w taki sposób upiększali swoje ogrody.

Ponadto na jednej z lekcji uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: Jakim ogrodem jestem ja? Odpowiedzi, których udzielali, prezentowali w formie plastycznej. W taki właśnie sposób powstały piękne ilustracje ukazujące ogrody, w których kwiaty były zaletami, a chwasty wadami.

Na ostatniej lekcji chętni uczniowie zaprezentowali przygotowane w ramach dodatkowej pracy domowej piękne prezentacje multimedialne Ogród dawniej i dziś.

Wędrówka po Tajemniczym ogrodzie dostarczyła uczniom wielu emocji. Dzięki niej poznali oni także wiele życiowych prawd i wspólnie doszli do wniosku, że życie to raj, do którego klucze znajdują się w naszych rękach.

• Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

• 8 marca Dzień Kobiet

W tym szczególnym dniu wszyscy Panowie, Ci najmłodsi i Ci dojrzali, podczas uroczystego apelu obdarowali wszystkie  Kobiety, Te pracujące i Te uczące się, serdecznymi życzeniami:

Zdrowia, pomyślności
            i samych pięknych dni w życiu.
            Radości z małych spraw,
            które cieszą na co dzień.
            Dużo szczęścia i spełnienia marzeń
            oraz uśmiechu,
            który rozpromieniał będzie Wasze twarze,
            byście zawsze czuły się kochane i doceniane.

Przygotowali oni również różne zabawy, przedstawienia, piosenki, niespodzianki i pyszny poczęstunek.

10 marca Dzień Mężczyzn

Drodzy Panowie,
            z okazji Waszego święta
            życzymy Wam:
            radości każdego dnia,
            satysfakcji z osiąganych celów,
            dobrego humoru, przyjaźni,
            nowych rozwijających wyzwań
            i spełnienia najskrytszych marzeń!

Takie życzenia popłynęły z serc wszystkich Kobiet do Najwspanialszych Panów.

• Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• 1 marca, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To polskie święto państwowe ustanowione 3 lutego 2011 roku dedykowane jest bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w latach (1944 - 1963) z bronią w ręku, jak również i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Kontynuowali oni heroiczną walkę, dając świadectwo miłości i bezgranicznego oddania Ojczyźnie. Żołnierze Ci byli patriotami, a spędzali najlepsze lata życia w polskich więzieniach torturowani i poniżani.

W hołdzie Żołnierzom Niezłomnym został zorganizowany w naszej szkole uroczysty apel. Po odśpiewaniu hymnu i złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą ks. Pawła Komborskiego, Pani Dyrektor przypomniała życiorys patrona naszej szkoły, który był zaangażowany w działalność konspiracyjną w szeregach Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Wspierał On na duchu partyzantów, spowiadał i udzielał im Komunii św., odprawiał dla nich nabożeństwa oraz głosił homilie, umacniając postawę patriotyczną. Oddany ks. Komborski surowo zapłacił za swoje zaangażowanie w losy kraju. Poddany został okrutnym torturom, skazany na 10 lat więzienia utratę praw publicznych i obywatelskich praw honorowych na 2 lata oraz utratę całego mienia na rzecz Skarbu Państwa. Szerzej o postaci oddanego kapłana posługującego w naszej parafii, dowiedzieli się uczniowie podczas projekcji filmu przedstawiającego biografię ks. Pawła Komborskiego. Na zakończenie  ogłoszony został konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły. Każdy z uczniów otrzymał materiał tekstowy do konkursu (przybliżający sylwetkę ks. Pawła Komborskiego).

Czcijmy i dbajmy o pamięć Żołnierzy Wyklętych, niech Ich niezłomna postawa będzie dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu oraz takich wartości jak: wolność, honor, solidarność i poświęcenie.

• Dzień Chłopaka

• 30 września obchodzony jest co roku Dzień Chłopaka. Z tej okazji w klasie III wszyscy chłopcy otrzymali od koleżanek wspaniałe upominki. Dziewczynki złożyły też kolegom płynące z serca życzenia. Tego dnia panowała w klasie wyjątkowo miła i serdeczna atmosfera. Całe przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki pomocy rodziców. Wszystkim chłopakom młodszym i starszym składamy najserdeczniejsze życzenia!