• Pożegnanie klas ósmych

• W dniu 22 czerwca br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia „W drogę! Już czas…” Ósmoklasiści w piękny i wzruszający sposób podziękowali swym Nauczycielom i Rodzicom za naukę, wychowanie, opiekę, troskę i serdeczność im okazaną. Wręczanym kwiatom towarzyszyły łzy wzruszenia i radości ze strony dorosłych i dzieci.  Pani Dyrektor i Wychowawczynie wręczyły absolwentom upominki, zrobiono pamiątkowe zdjęcia a następnie wspólnie biesiadowano racząc się pysznym ciastem. Rodzicom i wszystkim organizatorom uroczystości serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. Ósmoklasistom zaś życzymy spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności.

• Najładniejszy zeszyt do języka polskiego

• 15 czerwca miało miejsce podsumowanie i rozstrzygnięcie całorocznego konkursu na Najładniejszy zeszyt do języka polskiego. Celem konkursu było zmobilizowanie uczniów do tego, by przez cały rok szkolny dbali o swoje zeszyty, pisali starannie, robili pełne notatki, unikali skreśleń i błędów ortograficznych.

Oto wyniki:

Zwycięzcami konkursu zostały: Marlena Dąbrowska, Julia Więcek i Rozalia Zubel.

Wyróżnienia otrzymały: Amelia Rzepka, Natalia Baran, Nikola Pietryka, Amelia Jarosz, Onelia Lityńska, Oliwia Szczepek, Patrycja Bąk i Julia Zubel.

Osoby nagrodzone otrzymały pamiątkowe dyplomy i zeszyty na przyszły rok szkolny. Serdecznie gratulujemy!

• Kopciuszek na wesoło

• 15 czerwca uczniowie klasy czwartej przedstawiali na klasowej scenie fragment baśni Wandy Chotomskiej pt. Kopciuszek. Tym razem była to humorystyczna wersja tej baśni, bo jak się okazało, przed pójściem na bal Kopciuszek nie umył nóżki. Gdy książę, przymierzając zgubionego pantofelka, to dostrzegł, zniesmaczony podsumował całą sytuację słowami: Nie pomoże dobra wróżka, gdy u panny brudna nóżka! Całe to zamieszanie doprowadziło do tego, że niestety nie doszło do ślubu głównych bohaterów jak to w baśniach zazwyczaj bywa.

• Wycieczka przedszkolaków do Sanoka

• Dnia 13 czerwca 2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na swoją pierwszą wycieczkę autokarową do Sanoka. Najpierw zwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego, czyli skansen w Sanoku. Pani przewodniczka opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek o życiu naszych przodków. Dzieci zobaczyły dom zegarmistrza, budynek dawnej poczty, szkoły, apteki, kościół i wiele budynków mieszkalnych. Poznały też sprzęty gospodarstwa domowego używane przez nasze prababcie. Była to z pewnością ciekawa lekcja historii dla dzieci. Po części edukacyjnej przyszła pora na aktywny wypoczynek, zabawy i rekreację w sali zabaw „Sokoliki Park”. Dzieci mogły wyszaleć się do woli na zjeżdżalniach, wspinaczkach, w tunelach z przeszkodami oraz w kącikach zabaw. Zmęczone, ale zadowolone wróciły autokarem do szkoły. Ten dzień był dla dzieci pełen wrażeń i na pewno pozostanie im na długo w pamięci.

• Jubileusz 90 – lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Przysietnicy

• „Niechaj gospodynie wiele lat śpiewają,
            pieką i gotują, potrawy podają.
            Niechaj rozsławiają swoją pracę w koło,
            niech dbają o nasze tradycje i o całe Koło”

Takie życzenia, 4 czerwca br. w remizie strażackiej w Przysietnicy, uczniowie naszej szkoły zadedykowali Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich podczas świętowania jubileuszu  90 – lecia istnienia Koła.

Doniosłą uroczystość uświetnili swoją obecnością dyrektor szkoły Wiesława Szarek oraz uczniowie pod opieką nauczycieli: Elżbiety Płowy i Jadwigi Ścibor.

Julia Jajko i Kinga Pietryka zaśpiewały dwie pieśni ludowe „Czerwone jabłuszko” i „Lipka zielona,” zaś uczniowie klasy I zatańczyli „Trojaka” oraz zaśpiewali piosenkę tematycznie związaną z działalnością koła.

Dziękujemy Pani Wandzie Bąk, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich za zaproszenie i jeszcze raz gratulujemy pięknego jubileuszu.

Szczegółową relację z uroczystości można obejrzeć na stronie:

90-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Przysietnicy cz.II - Brzozowiana.pl - Regionalny Portal Informacyjno-Kulturalny

• Konkurs „I Ty zostań legendomistrzem”

• Uczniowie klasy IV uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącym znajomości treści legend „I Ty zostań legendomistrzem”. Celem tego konkursu było zachęcenie dzieci do czytania literatury polskiej, przybliżenie treści najpiękniejszych legend oraz kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Oto wyniki:

I miejsce Jakub Bieda

II miejsce Marcin Boroń

III miejsce Gabriela Jajko

Serdecznie gratulujemy!

• Dożywianie - czerwiec

• Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc czerwiec wynosi:

• oddziały przedszkolne - 48 zł;
            • klasy 1 - 8 - 45 zł.

Prosimy o wpłacanie pieniędzy w danym miesiącu.

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• 1 czerwca 2022 roku w naszej szkole świetowaliśmy Dzień Dziecka. Na samym poczatku odbył się apel, w czasie którego pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia. Uroczystość uświetniły występy uczniów klasy 2, 4 i 6. Wręczono także pamiątkowe dyplomy i upominki uczniom i uczennicom, którzy uzyskali tytuł „Życzliwej” i „Życzliwego”. Podano także wyniki konkursu przyrodniczego organizowanego przez p. Agnieszkę Mazur. Następnie uczniowie klas 4-6 wzięli udział w rozgrywkach sportowych, klasy 7-8 w pokazach fizyczno – matematycznych, a najmłodsi udali się na spotkanie autorskie z poetką p. Haliną Błaż. Uroczystości zakończyły się huczną dyskoteką, w czasie której Rada Rodziców obdarowała wszystkie dzieciaki słodkimi upominkami.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i całej społeczności uczniowskiej za wspaniałą zabawę!