• Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki!

          • Od 26 października br. w naszej szkole realizowany jest program „Być jak Ignacy”. Udział w tym programie biorą uczniowie z klas 4-6 należący do koła naukowego „Mali Chemicy” prowadzonego przez panią Agnieszkę Mazur. Celem programu jest zapoznanie jego uczestników z podstawową wiedzą chemiczną poprzez różnego rodzaju gry, zabawy oraz doświadczenia.

            Szczegółowe informację na temat programu można znaleźć na stronie internetowej:

            https://bycjakignacy.pl/

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej to dzień szczególny - święto polskiej szkoły. Święto wszystkich osób związanych
            z nauczaniem: nauczycieli, pracowników administracji
            i obsługi, ale także uczniów i rodziców. Z tej to okazji w naszej szkole 18 października odbyła się uroczysta akademia.

            Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Wiesława Szarek, która powitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, gości, wśród których byli emerytowani pracownicy, oraz uczniów. Złożyła serdeczne życzenia
            i podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrodę Burmistrza i Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

            Następnie na scenę wkroczyli uczniowie z klas V, VI, VII i VIII 
            i wystąpili w programie artystycznym, zatytułowanym "Duża przerwa". Zaprezentowali w formie kabaretowego spotkania scenki z życia szkoły. Stąd  mogliśmy podsłuchać rozmów jakie odbywają się w pokoju nauczycielskim, oraz wysłuchać śpiewu humorystycznych piosenek.

            W dalszej części spotkania odbył się koncert w którym zaprezentowali się uczniowie od klasy I do VIII w piosence, tańcu oraz popisach muzycznych.

            Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Rady Rodziców, którzy przygotowali na tę okazję tort. Był piękny i przepyszny!

            Nad całością uroczystości czuwały  Panie Elżbieta Płowy, Magdalena Paśko oraz Pan Jacek Fiedyń.

          • W „Akademii pana Kleksa”

          • Uczniowie klasy IV swoją wędrówkę po świecie lektur rozpoczęli od wizyty w Akademii pana Kleksa.

            Omawiając utwór, mieli przyjemność poznać losy Adasia Niezgódki i szpaka Mateusza- księcia zamienionego w ptaka. Wcielili się także w role uczniów Ambrożego Kleksa i uczestniczyli w lekcji kleksografii. Wprawdzie ich kleksy nie lądowały na ścianach (jak w filmie), ale również  przybierały ciekawe kształty.

            Swoją przygodę w akademii zakończyli oni, bawiąc się w kucharzy i przyrządzając przepyszne potrawy z magicznych składników, które znaleźli w kuchni pana Kleksa. W taki właśnie sposób powstały pyszne zupy i naleśniki a’ la Kleks.

            Mamy nadzieję, że spotkanie z każdą następną lekturą dostarczy uczniom tylu wspaniałych wrażeń. ;)

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września obchodzimy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. 29 września to dzień urodzin pisarki.

            Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie  postawy czytelniczej oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

            W ramach tej akcji uczniowie klas młodszych mieli okazję wysłuchać bajek i wierszy czytanych przez panią bibliotekarkę, natomiast uczniowie klas starszych sami czytali wybrane utwory. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Warto więc obchodzić to święto każdego dnia.

          • Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

          • Dzieci z oddziału 0,,A’’  przez cały tydzień  rozmawiały o owocach. Dowiedziały się, dlaczego  należy  je spożywać i w jakich ilościach. Przedszkolaki  nauczyły się dzielić owoce na egzotyczne i te z polskiego sadu. Rozpoznawały owoce za pomocą różnych zmysłów oraz poznały sposoby przygotowania  owoców na zimę. W piątek, na podsumowanie tygodnia z przyniesionych przez siebie owoców dzieci wykonały szaszłyki. Umyte przez dzieci owoce Panie obrały  i pokroiły na kawałki.  Następnie dzieci pod bacznym okiem Pań nabijały owoce na patyczki. Dzieci same tworzyły swoje szaszłyki, wybierając swoje ulubione owoce. Zrobiło się zdrowo i kolorowo. Przedszkolakom bardzo smakowały samodzielnie przygotowane szaszłyki. Ten dzień był zachętą do tego, by dzieci jadły kolorowe owoce i przygotowywały z nich kolorowe desery.

          • Wycieczka do Krakowa

          • 6 października 2022 roku uczniowie klas III-VI i uczeń klasy VIII wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Krakowa. Celem wyjazdu było zwiedzenie najważniejszych miejsc tego wspaniałego miasta.

            Pierwszym miejscem, które odwiedzili był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. W miejscu tym uczniowie poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów mieli okazję różnymi zmysłami doświadczyć na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych.

            Następnie spotkali się oni z panią przewodnik, z którą zwiedzili kolejno: Wawel, Dzwon Zygmunta, Katedrę Wawelską i  jej krypty, miejsce pochówku wielu polskich królów, marszałka Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i wielu innych sławnych Polaków.

            Następnie, po pysznym obiedzie, nastąpiło dalsze zwiedzanie dawnej stolicy Polski. Uczniowie udali się na Rynek Główny, gdzie obejrzeli Sukiennice i kościół Mariacki, a w nim piękny ołtarz Wita Stwosza. Udało się im również wysłuchać hejnału mariackiego, który został zagrany z wieży tego kościoła jako pamiątka po trębaczu, którego gardło zostało przeszyte strzałą z tatarskiego łuku, podczas gdy ostrzegał mieszkańców przed najazdem Tatarów. Na końcu był czas na zakup pamiątek i robienie wspólnych zdjęć.  

            Wycieczka, w której wzięli udział ciekawi świata uczniowie, była wspaniałą okazją do zapoznania się z historią i legendami ważnego polskiego miasta, jakim jest Kraków. Wspomniane powyżej zabytki każdy Polak powinien zobaczyć chociaż raz w życiu. 

            Wycieczka ta była możliwa dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy od Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

                                        

                                                                                                           Filip Pietryka

        • Dożywianie - październik
          • Dożywianie - październik

          • Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc październik wynosi: 100 zł.

            Opłatę za dożywianie należy wpłacić na konto Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy:18 1020 2980 0000 2502 0091 2550

            W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę i miesiąc, za który wpłacane są pieniądze oraz dopisek Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysietnicy.

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy
        • 134349410 Telefony wewnętrzne: sekretariat: 31 pokój nauczycieli: 35 świetlica: 34 portiernia: 32 pedagog: 22
        • Przysietnica 514 36-200 Brzozów 36-200 Brzozów Poland
      • Logowanie