• Gratulacje dla Wiktorii Szczepek z oddziału przedszkolnego

          • 29.05 2023r. w PSSE w Brzozowie w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu odbyła się impreza oświatowo-zdrowotna. W czasie spotkania uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia – szkodliwości palenia papierosów, promowania mody na niepalenie, dbałości o czyste powietrze i wodę. Uczestnicy spotkania obejrzeli tematyczną część artystyczną przygotowaną przez dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursu rysunkowego, który był  podsumowaniem realizowanego programu profilaktycznego „Czyste powietrze wokół nas” w przedszkolach powiatu brzozowskiego. W konkursie naszą szkołę reprezentowała  - Weronika Szczepek, która otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.  Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy kolejnych sukcesów!

          • Sukces uczennicy klasy VIII Amelii Mużydło

          • W dniu 19.05.2023 r. w Rzeszowie odbył się kolejny etap Olimpiady Zdrowia PCK – etap okręgowy. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Mużydło, która zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych.  Olimpiada polegała na rozwiązaniu testu wiedzy, obejmującego zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności i surowców. Dodatkowo każdy z uczestników Olimpiady przeprowadził w swojej społeczności szkolnej i lokalnej akcję prozdrowotną - promującą zdrowy styl życia, którą należało zaprezentować przed komisją oceniającą. Amelia przygotowała prezentację akcji pod tytułem ,,Nie bądź wielbłądem – pij wodę” zachęcającą do picia wody w zamian za słodkie napoje i energetyki. Otrzymała pamiątkowy dyplom, nagrodę rzeczową i gratulacje. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • TURNIEJ BRD

          • 12 maja 2023 r. w Nozdrzcu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

            Wszyscy zawodnicy wykazali się znakomitymi wiadomościami z zakresu wiedzy ogólnej związanej z przepisami ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi na torze przeszkód i w pomocy przedmedycznej.

                  Naszą szkołę w grupie wiekowej 10-12 lat reprezentowali: Katarzyna Gaździk, Aleksandra Olejko, Jakub Bieda, Marcin Boroń. Drużyna zajęła III miejsce.

            Nikola Pietryka, Rozalia Zubel, Piotr Rachwał reprezentowali starszych uczniów. Drużyna zajęła II miejsce. Indywidualnie Jakub Bieda zdobył III miejsce.

            Uczniów do zawodów przygotowywała pani Magdalena Dąbrowska-Rzepka.

            Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy oraz wspaniałe nagrody. Gratulujemy!

          • Pasowanie na Czytelnika

          • Dnia 16 maja 2023 r.  odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. 

            Specjalnie na tę okazję uczniowie z klasy VI uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania przygotowali krótkie przedstawienie, podczas którego pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

            Pani bibliotekarka przedstawiła pierwszakom zasady dotyczące wypożyczania książek, korzystania z nich i dbania o nie oraz przypomniała, jak należy zachowywać się w bibliotece. 

            Po uroczystym pasowaniu nowi Czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki, które zostały wykonane za pomocą drukarki 3d, zakupionej w ramach realizacji Programu Laboratoria Przyszłości. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

            Na zakończenie uczniowie wypożyczyli sobie książki do domu.

            Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę szkolną zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać.

          • „Powrót Nienazwanego”

          • Powrót Nienazwanego to tytuł opowiadania, którego autorką jest uczennica klasy VI. Lena zainspirowana utworem Doroty Terakowskiej Władca Lewawu napisała opowiadanie, w którym, wykorzystujac elementy lektury, ukazała powrót Nienazwanego na Lewaw po stu latach. Czy głównej bohaterce Ninie - Anin uda się pokonać złego władcę, czy będzie na tyle silna, by tak jak jej pradziadek Ketrab pokonać tyrana? Przekonaj się sam! Zachęcam do lektury, a Lenie gratuluję pomysłu!

            Powrot_Nienazwanego.pdf

        • Dożywianie - maj
          • Dożywianie - maj

          • Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc maj wynosi: 

            • 95 zł - oddziały przedszkolne;
            • 80 zł - klasy 1 - 8.

            Opłatę za dożywianie należy wpłacić na konto Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy: 18 1020 2980 0000 2502 0091 2550

            W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę i miesiąc, za który wpłacane są pieniądze oraz dopisek Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysietnicy.

          • Sposób na lekturę

          • Spotkania uczniów ze szkolnymi lekturami bardzo często kojarzą się z przykrym obowiązkiem i nudą, ale przecież nie zawsze tak jest. Uczniowie omawiając obowiązkowe pozycje książkowe, mogą się też świetnie bawić i jednocześnie wiele nauczyć. Sami zobaczcie, jak świetnie sobie radzą.  

          • „Kopciuszek” na klasowej scenie

          • 28 kwietnia uczniowie klasy IV próbowali swoich sił jako aktorzy, wcielając się w role bohaterów utworu Wandy Chotomskiej pt. Kopciuszek. Tym razem nie było łez i wzruszeń, gdyż była to humorystyczna wersja tej baśni i Kopciuszek nie umył nóżki przed wyjściem na bal, ale była za to dobra zabawa.

          • I miejsce w Olimpiadzie Zdrowia PCK na etapie rejonowym w Brzozowie dla uczennicy klasy VIII Amelii Mużydło

          • W dniu 21 kwietnia 2023r. odbył się kolejny etap Olimpiady Zdrowia PCK w Brzozowie w której wzięła udział nasza uczennica Amelia Mużydło. Uczennica zajęła I miejsce i będzie reprezentowała powiat brzozowski na etapie okręgowym w Rzeszowie.

            Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania, ruchu i higieny oraz dbania o środowisko naturalne poprzez: kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych i proekologicznych, pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie i środowisko naturalne, inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie oraz dbałość o środowisko naturalne w środowisku szkolnym i lokalnym.

            Gratulujemy Amelii i życzymy dalszych sukcesów.

          • Konkurs wiedzy pt. ,,Gmina Brzozów – moje miasto na ziemi” o puchar Burmistrza Brzozowa

          • W dniu 20.04.2023r. odbył się II etap konkursu wiedzy o historii miasta Brzozowa i jego okolic w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły Nikola Pietryka i Dawid Gądek z klasy VI. Konkurs przeprowadzono w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brzozowie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych Gminy Brzozów. Nasi reprezentanci wykazali się obszerną wiedzą na temat miasta Brzozowa i jego okolic. Otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz pamiątkowe nagrody rzeczowe. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

          • Razem przeciw przemocy – Twój głos się liczy

          • W ramach projektu realizowanego przez naszą szkołę, dzieci i młodzież wzięły udział w warsztatach przeprowadzanych przez wychowawców i specjalistów. Celem warsztatów było budowanie pozytywnych relacji oraz relacji bez stosowania przemocy, wskazywanie na alternatywne formy spędzania czasu wolnego, integracja grupy jak i nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem. Uczniowie z klas I – VIII poprzez ekspresję plastyczną zachęcali rówieśników do życia w świecie pozbawionym przemocy, demaskowali mity związane z stosowaniem siły w kontaktach międzyludzkich, wskazywali zalety relacji opartych na szacunku, życzliwości i wzajemnej pomocy.

          • ,,Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato’’

          • W grupie przedszkolnej 0,,A’’ głośne czytanie jest ulubionym punktem codziennych zajęć. Ideę głośnego czytania popularyzujemy wśród rodziców naszych przedszkolaków, uświadamiając im, jak istotne dla rozwoju dziecka jest częste czytanie - choćby przez parę minut dziennie. Od początku drugiego semestru  do naszej grupy  zapraszaliśmy  mamy, aby przeczytały ulubioną bajkę swojego dziecka. Panie bardzo chętnie włączyły się w akcję. Odwiedziło nas sześć  mam (p. Anna Gwizdała, p. Aneta Dobosz-Data, p. Anna Pałys, p. Anna Pytlak, p. Joanna Rachwał, p. Edyta Herbut) oraz ciocia jednego z naszych przedszkolaków p. Karolina Grudz. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały czytanych przez gości książek, a szczególnie przygód ich ulubionej bohaterki z serii opowiadań o Kici Koci. Wspólne lektury przynoszą zadziwiające efekty. Dzieci coraz dłużej potrafią się skoncentrować, wzbogacają swój świat, przeżycia, wrażenia, rozwijają wyobraźnię. Każda bajka, wiersz opowiadanie niosą przesłanie, które dzieci chętnie przyjmują. Tak więc czytajmy dużo, głośno i wszędzie tam gdzie tylko nadarzy się okazja.  Dziękujemy bardzo za obecność i poświęcony czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wizyty.

          • Konkurs Piosenki Bajkowej

          •  1 kwietnia w sobotnie, słoneczne przedpołudnie Nela Baran, uczennica klasy 3 reprezentowała naszą szkołę w gminnym konkursie piosenki bajkowej pt. ”ZACZAROWANY ŚWIAT” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Starej Wsi. Nela wykonała piosenkę pt. „Pół kroku stąd” z bajki „Vaiana: Skarb oceanu”. Mimo wielu wspaniałych wykonań, w kategorii klas I – III zdobyła wyróżnienie.

            Naszej zdolnej uczennicy gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

          • Gratulacje dla Liliany

          • 4 kwietnia 2023r. w PSSE w Brzozowie w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbyła się impreza oświatowo-zdrowotna. W czasie spotkania uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia - szczepień (ze szczególnym uwzględnieniem chorób wirusowych) oraz ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci, wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa i obejrzeli część artystyczną. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursu rysunkowego pt. ,,Zdrowy styl życia prowadzimy! Szczepimy się! Z wirusami walczymy", który był  podsumowaniem realizowanego programu ,,Moje dziecko idzie do szkoły". W konkursie naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy pierwszej - Liliana Zubel, która zajęła II miejsce i otrzymała pamiątkowy dyplom oraz wspaniałe nagrody rzeczowe.  Serdecznie gratulujemy Lilianie i życzymy kolejnych sukcesów!

          • „Pokaż mi swój świat”

          •   „Pokaż mi swój świat”

            Poszerzanie świadomości przedszkolaków  na temat niepełnosprawności. Gry i zabawy integracyjne.                                                                        

            W związku z tym, że w marcu obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, a w kwietniu  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w Szkole Podstawowej nr 2 w Przysietnicy w dniu 04.04.2023 roku  w oddziale przedszkolnym  odbyły się zajęcia integracyjne z dziećmi na temat niepełnosprawności, przygotowane przez p. Martę Rzepkę oraz Monikę Stach.

            Głównym celem zajęć było rozbudzanie tolerancji wobec rówieśników i poznawanie problemów  funkcjonowania społecznego osób niepełnosprawnych. 

            Wspólne powitanie wszystkich na zajęciach rozpoczęło się ,,Iskierką  przyjaźni”. Panie przedstawiły także prezentacje dotyczące autyzmu i zespołu Downa.

            Bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków wzbudziło ,,Pudełko sensoryczne” wypełnione zabawkami sensorycznymi, które są wykorzystywane z dziećmi ze spektrum autyzmu.

            Przedszkolaki  poprzez pogadankę, zabawy sensoryczne i wspólną zabawę z książką do komunikacji wtajemniczone zostały w funkcjonujący świat dzieci niepełnosprawnych.

            Spacer po krążkach sensorycznych złożonych z różnych faktur, wprawił dzieci w doznania pozytywnych wrażeń czuciowych.

            Dzieci także obejrzały krótki film pt „Autyzm”, oraz zapoznały się z bajką „Kolorowe skarpetki”.

            Uczennica Emilia w towarzystwie innych dzieci zaśpiewała piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są”.

            Przedszkolaki na znak solidarności i tolerancji z osobami niepełnosprawnymi wykonały pracę plastyczną  ‘Kolorową skarpetkę” - symbol zespołu Downa.

            Na koniec zajęć wszyscy dostali niebieskie baloniki oraz drobne słodkości.

            Dziękujemy paniom Agacie i Paulinie za możliwość przeprowadzenia warsztatów i pomoc w przebiegu zajęć. 

             

             

             

             

        • Dożywianie - kwiecień
          • Dożywianie - kwiecień

          • Informujemy, że koszt dożywiania za miesiąc kwiecień wynosi: 80 zł.

            Opłatę za dożywianie należy wpłacić na konto Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy: 18 1020 2980 0000 2502 0091 2550

            W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę i miesiąc, za który wpłacane są pieniądze oraz dopisek Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysietnicy.

          • Spotkanie przedszkolaków z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Przysietnicy

          •     W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w dniu 28.03.2023 roku zorganizowano w przedszkolu spotkanie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały dla dzieci warsztaty wykonywania palm wielkanocnych. Na spotkanie zaproszono rodziców przedszkolaków, którzy chętnie pomagali dzieciom w tworzeniu przepięknych palm z materiałów przyrodniczych, kwiatów z bibuły, gałązek drzew oraz suszonych i sztucznych roślin. Dzieci poznały też wiele ciekawostek związanych z tradycjami Niedzieli Palmowej. Każde dziecko z pomocą pań - gospodyń oraz nauczycielek, mam i babć, wykonało własną palmę, którą po zajęciach zabrało do domu. W nagrodę za pracę dzieci otrzymały pierniki i czekoladowe jajka od zaproszonych gości. W dowód wdzięczności przedszkolaki zatańczyły wiosennego walczyka i zaśpiewały piosenkę o marcu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały gromkie brawa, podziękowanie i słodki upominek od pani dyrektor Wiesławy Szarek i nauczycielek oddziałów przedszkolnych: pani Agaty Szpiech, pani Łucji Glazer i pani  Pauliny Buczek. To spotkanie dostarczyło maluchom dużo wrażeń i na pewno będzie miłym wspomnieniem z przedszkola.

          • Dzień Teatru

          • 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy VI zaprosili swoich młodszych kolegów z oddziałów przedszkolnych i klas I-IV na spektakl pt. „Kopciuszek”.

            Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już po feriach, gdyż pracy było sporo. Uczniowie z dużym zaangażowaniem ćwiczyli swoje role, przygotowywali dekoracje, projektowali afisz informujący o tym wydarzeniu i w końcu opracowali wzór biletów, po przecież w prawdziwym teatrze muszą być bilety.

            Premiera przedstawienia miała miejsce o godz. 9.00. na szkolnym korytarzu. Na wstępnie przypomniano widzom zasady właściwego zachowania się w teatrze, a następnie na scenie pojawili się młodzi aktorzy z klasy VI. Wcielając się w bohaterów baśni, przypomnieli oni widzom historię Kopciuszka źle traktowanego przez macochę i przyrodnie siostry, do którego los się uśmiechnął i poślubił on księcia.

            Uczniowie świetnie poradzili sobie z odegraniem poszczególnych ról i za swój występ otrzymali od młodszych kolegów gromkie brawa.

          • Pokaz historyczny

          • 22 marca w naszej szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt. „Powstanie Styczniowe”.

            Pokaz ten był ciekawą lekcją historii, podczas której uczniowie zostali zapoznani z dramatycznymi wydarzeniami związanymi z utratą przez Polskę niepodległości w XVIII w. Następnie prowadzący przedstawili działania niepodległościowe podejmowane przez Polaków w XIX w., które niestety kończyły się niepowodzeniem. Wspomniano tutaj o Legionach Polskich we Włoszech, walkach u boku Napoleona, Powstaniu Listopadowym. Najwięcej jednak uwagi poświęcono na omówienie Powstania Styczniowego, jego przebiegu, sposobu walk jak również roli kobiet. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość obejrzenia z bliska umundurowania powstańców oraz broni jaką się wówczas posługiwano. Uczniowie mogli także zadawać pytania prowadzącym, by pogłębić swoją wiedzę historyczną.

            Niniejszy pokaz dostarczył wszystkim wiele wrażeń.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy
      • 134349410 Telefony wewnętrzne: sekretariat: 31 pokój nauczycieli: 35 świetlica: 34 portiernia: 32 pedagog: 22
      • Przysietnica 514 36-200 Brzozów 36-200 Brzozów Poland
    • Logowanie